RD Verunka

              Rodinný dům v městysi Všetaty pro 4+2 člennou rodinu. Nízkoenergetický, téměř pasivní, jednoduchý, masivní a hlavně krásný. Jeden z mých nejoblíbenějších projektů, v současné době v realizaci.

              Dům reaguje na v okolí běžný způsob osazení domů podélnou osou kolmo k přístupové silnici. Základní myšlenkou udávající uspořádání domu je kontakt hlavních vnitřních prostor (obývacího pokoje a jídelny s terasou) se zahradou při zachování soukromí rodiny. Od ulice jsou odstíněny hmotou garáže a odstavného stání. Ložnice rodičů a dětí spolu s pracovnou, šatnou a koupelnami jsou umístěny ve 2.NP. Mimoto dům obsahuje ještě  pokoj pro hosta s vlastní koupelnou. Zázemí domu tvoří velkorysá technická místnost, prádelna a sklad připojený ke garáži. Na střeše garáže je malá terasa pro rodiče.
              Dům je navržen na hranici nízkoenergetického domu. Konstrukčně jde o zděnou stavbu s nosným příčným a obvodovým zdivem z keramických bloků tloušťky 50 cm. Střecha je sedlová, izolovaná foukanou celulózou. V domě jsou navrženy převážně přírodní materiály.
Vytápění je zajištěno radiátory se zdrojem tepla z plynového kotle. Doplňkem je nucené větrání s rekuperací tepla. Ohřev TUV je zajištěn plynem v kombinaci se solárními kolektory.
              Domek vznikl ve spolupráci s Katkou Jankovou (Defio).