London Olympic Games Pavilion - ČESTNÉ UZNÁNÍ !  V soutěži [London] Olympic Games Information Pavilion, které se účastnilo několik stovek mezinárodních architektonických týmů, se probojovali čeští architekti Kurtis+partners z Brna [Vlado Hrivňák, Miroslav Gabriel Sedlák, Marta Bímová a Iveta Kolláriková] mezi desítku nejlepších. Zadáním soutěže byl návrh dočasného informačního pavilonu na Trafalgar Square v Londýně.  Záměrem bylo podpořit architekty v posouvání hranic. Najít a ocenit mistrovský design malého objektu spojujícího funkci, konstrukci, detail a ducha olympijských her, zviditelnit nové pohledy na navrhování informačního pavilonu a využít také metod trvale udržatelného stavění. Pavilon má sloužit propagaci olympijských her v průběhu jejich konání v Londýně v roce 2012.
           Náš návrh vkládá do náměstí motiv čtverce a kruhu a upozorňuje tak na vztah mězi zemskou hmotou a božskou podstatou člověka. *Pavilon je koncipován na základě „Kruhu“ představujího jednotu, dokonalost, osvícení, boha a věčnost. Prostorová forma pavilonu se tyčí nad náměstím a spočívá na hraně zvýšené platformy před Národní galerií, kde pavilon dosedá k zemi.   Svým dynamickým usazením znázorňuje neustálou snahu člověka dosáhnout výše. Kruhová venkovní krytá rampa je otevřenou arkádou s návaznými funkčními provozy. Hlavní vstup je realizován centrálním schodištěm, případně z horního předprostoru Národní galerie. Vítězný sloup na Trafalgarském náměstí se zahalí do lehkého průhledného čtvercového sloupu s diodami. Čtverec symbolizuje hmotu a zemi. Opláštění sloupu bude zajišťovat subtilní filigránová konstrukce, která bude až po sochu samotnou potažena síťovinou. U paty sloupu budou ze všech stran umístěny obrazovky. Hlavicí sloupu zůstane nasvícená socha.
    Pořadatel soutěže, Londýnská společnost [AC-CA], se zabývá organizováním architektonických soutěží. Svými aktivitami vytváří příležitosti pro vyjádření talentu, vizí a architektonických vášní. Stává se prostorem pro zviditelnění architektonických vizí a konceptů vzešlých ze soutěží. Vítězné návrhy jsou publikovány na stránkách společnosti www.ac-ca.org a v prestižních mezinárodních architektonických časopisech - portugalský About:Blank Architecture Magazine, Spojené státy - Surface Magazine a Metropolis Magazine a Indický Architecture+Design magazine.
    Vitězem soutěže se stal tým portugalských architektů ve složení Jose Carlos Cruz, Ines Guedes, Miguel Santos a Antonio Cruz. Druhé místo obsadil francouzský tým ve složení Stephanie Durniak, Marie Fade, Baptiste Franceschi, Lionel Cesarole a třetí místo patří týmu ze Spojených států - Mathew Clare a Rob Duncan. Tým Kurtis+partners za svůj návrh obdržel čestné uznání a zařadil se tak mezi desítku nejlepších.