Modern Life - viladům

Zpracovali jsme studii proveditelnosti pro druhou variantu projektu Modern Life.

Proč by všichni měli bydlet ve stokrát zopakovaných dispozičních schématech? Proč by lidé měli stavět rodinné domy jen kvůli výhodám zahrady a bazénu na víkend, když za lepších podmínek mohou bydlet blízko města a užívat výhod RD bez starostí s ním spojených? Podívejte se, jakou cestu navrhuje náš investor.

Představujeme Vám bytový dům zaměřený na náročnou klientelu. Nabízí komfortní bydlení 2kk s vlastní zahradou, prostorově zajímavý byt velikosti 4kk, mezonet 3kk a 2kk se střešní terasou. Doplňkové vybavení je tvořeno společným bazénem, krytou saunou s vířivkou a odpočívárnou. To vše je doplněno velkorysou terasou a velkou společnou zahradou.
Uspořádání domu dělí pozemek na několik prostor s různým stupněm soukromí. Veřejným vstupem počínaje, přes poloveřejné komunikační prostory a zákoutí až po soukromé zahrádky.
Architektonická kompozice tvořivě pracuje i se střechou a okny, čímž je dosažen mírně dynamický charakter domu. Zvolené materiály jsou ověřené a trvanlivé. To vše zajišťuje nadčasovost bydlení.
Ve vizualizacích jsou použity obrazy bratislavské výtvarnice Petry Vojtekové. Ilustrace řešení interiéru ukazují myšlenků investování do umění jako zajímavé varianty investování do televize.

Projekt byl zpracován s cílem prověření proveditelnosti upraveného záměru a zajištění hrubého propočtu potřebných investičních nákladů. Investor s projektem dále pracuje. Věříme, že se mu podaří najít způsob, jak myšlenku tohoto domu zrealizovat. Spolupráce – Zuzana Šarmanová, Ľubomíra Olasová.
Studie byla publikována na servru bydleni-iq.cz