Dívčí pokoj

Dívčí pokoj

Ve spolupráci s dcerou investorky a výtvarníkem Václavem Kočím jsme zrealizovali pokojík dvou sester. Výsledkem jsou dva spací „bunkry“, velký pracovní prostor a skryté úložné prostory. To vše výtvarně podtrženo elektrizující nástěnnou malbou.

Prostorové řešení pokojíku je velice jednoduché – soukromá zákoutí pro obě dívky vznikli navržením dvoupatrové postele. Pracovní prostor je umístěn pod oknem. Úložné prostory jsou zčásti skryté pod horní postelí a zčásti v komodě na volné stěně.

Výtvarní ráz pokojíku vytváří nástěnná malba, které se rozpíná přes tři stěny pokoje. Její návrh vznikl na základě brainstormingu mezi naším týmem, Terkou a Vaškem v naší kanceláři. Inspirací pro ni byla malá série obrazů Rains z Vaškovy tvorby. Barevnost a tvar nábytku je stěně podřízen. Nezbytné textilie a doplňky na stěnu navazují. Perfektně zvolená skladba barev ve výsledku působí živě a zároveň vyváženě. Díky odvaze investorky a vytrvalosti její dcery-realizátorky (tvorba stěny trvala více než dva pracovní dny), vzniklo za malý peníz autentické umělecké dílo.

A co bylo zadáním? Navrhnout dívčí pokoj pro sestry s asi desetiletým věkovým rozdílem jako kombinaci jednoduchého designu a princeznovského koberce. Holt, ne všechno se povedlo …

Na díle spolupracovali:
NOA architekti – Vlado Hrivňák, Zuzana Šarmanová, Kvetoslava Ovčiariková
konzultace výtvarného řešení – Václav Kočí
realizace – Vít Dvořák
realizace nástěnné malby – Tereza Zbořilová
fotografie – Bára Zbořilová – Designphoto.cz
Termín realizace: léto 2013
Cena realizace: cca 100 000 Kč 

Bylo publikováno na servri Favi.cz a Bydleni-IQ.