Interiér bytu Kosmákova, Brno

Dokončili jsme projekt interiéru menšího bytu v Brně Židenicích.

Byt je navržen jako pokojné útočiště pro zralý manželský pár. Dominantou obývacího pokoje bude komfortní sedačka obklopena jednoduchým vestavěným nábytkem v kombinaci bílé a světle šedé. Barevná atmosféra pokoje je nastavena koberce s jemným oranžovým vzorem, který si domácí přivezli z původního bydlení. Výtvarní kvalita bude dána dekorativními předměty a knihami umístěnými viditelně v knihovně a panoramatickou fotografií za sedačkou.

Výtvarný výraz kuchyně je dán stávající linkou s dvířky s bukovým dekorem. Na její barevnost a stísněné prostorové poměry reagujeme uspořádáním jídelního stolu s lavicí a změnou obkladu oproti stávajícímu stavu do tyrkysově modré.
Celková barevnost bytu se nese v pastelových tónech v souladu se současnými trendy. Niky a zapuštěné prostory jsou podtrženy světle šedou výmalbou. Podporujeme tak hloubku a pocit prostorovosti.
Táto koncepce kuchyně byla po konzultaci s truhlářem zrušena. Zpracovali jsme návrh na zbrusu novou kuchyně. Porovnejte výsledek.

V malilinké předsíni jsme se snažili využít každé vhodné místo. Proto jsou ve dvou nikách umístěny botník, lavice se zrcadlem a háčky.

Projekt se v současné době připravuje na realizaci. Montáž by měla proběhnout koncem léta.
Spolupracovali: Kvetoslava Ovčiariková, Ľubomíra Olasová, Vlado Hrivňák.