JednoduchosťSom pevne presvedčený, že jednoduchosť je v architektúre dnešného sveta dôležitá.
Snažíme sa tvoriť jednoduché diela. Zamerať sa na nadčasovú podstatu vecí. Pochopiť klienta, tému, možnosti dodávateľov, konštrukcie, materiálov a z toho všetkého vytýčiť prienik, ktorý trošku vylepší nás svet. 

Výtvarná jednoduchosť nestačí.

Veľa architektov k nej pristupuje skratkovito. Zameriavajú sa na výtvarnú podobu a potláčajú kvoli nej účel a konštrukciu. Výsledky tejto práce sú ľúbivé. Fotky realizácií sú pekné, tvary čisté, abstraktná kompozícia budí ilúziu duchovnej výšky a belosť bielej prináša dojem elegancie. Život vo vitríne. Neznášam tento obmedzený pohľad.

Láka ma jednoduchosť plynúca z hlbokého pochopenia.

Koncept vychádzajúci z vízií investora. Prepísaný do celku i detailov. Keď výsledok funguje z diaľky I  z blízka. V deň odovzdania aj po pätnástich rokoch.  Keď dielo odráža investora aj dodávateľa a ešte pri tom dokáže prispieť do dnešnej architektonickej debaty. To je úžasné, to ma baví. Takéto diela sú rýchlo pochopiteľné, ľahko sa používajú, upravujú aj udržujú a sú prístupné každému. Úplne super je keď  priam lákajú k používaniu. Keď sú hravé.

Hravosť jednoduchých vecí je krásna.

Nik nechce používať komplikované veci. Prekombinované, príliš detailné alebo preurčité hračky končia vo vitrínach. Zbierajú prach a ešte k tomu ničia fantáziu. Zato jednoduché veci sú ornou pôdou fantázie! Vďaka tomu rastie kreativita a s ňou radosť. Je predsa krajšie žiť v kreatívnom prostredí než v šedivosti. 

Jednoduchosť pre radosť.

Chceme aby naše výtvory ľudí tešili, aby ich brali denne do rúk s radosťou a aby v nich podporovali fantáziu. Preto sa ich snažíme udržať čo najjednoduchšie.

Navrh drevených hračiek od štúdia Permafrost